V sobotu 7. března 2020 to bude přesně 170 let, co se narodil prezident Osvoboditel Tomáš Garrigue Masaryk. U příležitosti tohoto výročí se společně na bicyklech vydáme na trasu, kterou absolvovali frýdecko-místečtí cyklisté sportovního oddílu SK Ostravica opakovaně ve 30. letech minulého století. Trasa nás povede přes místa, kudy před více jak 80 lety projížděli. Tímto obnovíme tradici, která započala v březnu roku 1935. Proto nás velmi těší a vážíme si toho, že můžeme pokračovat a navázat na něco, co uskutečnili naši předchůdci, kteří jako my měli rádi Československo, cyklistiku a chovali hlubokou úctu k prezidentu T. G. Masarykovi (více v sekci HISTORIE).

 

Marek Šimoňák, manažer projektu Masaryk 170


Organizátoři

Tým cyklistické extrémní vyjížďky "Pekla Moravy" a projektu "Masaryk 170" (více v sekci KONTAKT/O NÁS).


Trasa

Frýdek-Místek, 0 km (třída T. G. Masaryka, od busty TGM, stojící před bývalou obchodní akademií) - Lány, 425 km (hrob TGM).

Frýdek-Místek - Nový Jičín - Lipník nad Bečvou - Olomouc - Mohelnice - Moravská Třebová - Svitavy - Litomyšl - Vysoké Mýto
- Holice - Lázně Bohdaneč - Chlumec nad Cidlinou - Poděbrady - Praha - Lány.

Trasa se snaží kopírovat trasu, kterou absolvovali cyklisté SK Ostravica Frýdek-Místek ve 30. letech 19 století (více v sekci TRASA).


Termín a čas startu

Sobota 7. březen 2020, 03.30 hodin (třída T. G. Masaryka, od busty TGM, stojící před bývalou obchodní akademií). V případě nepříznivého počasí v pátek 6. března v 08.00 hodin.

Start vyjížďky se tedy bude odvíjet od aktuálního stavu počasí. Bude-li předpověď a počasí nepříznivé, vyjedeme v pátek 6. března v ranních hodinách a do Lán k hrobu TGM dorazíme během soboty 7. března. Bude-li nám počasí nakloněno, vyjedeme ve velmi brzkých ranních hodinách v sobotu ráno a do Lán dorazíme ve večerních hodinách.
O tom, zda bude zvolena jednodenní čí dvoudenní varianta vyjížďky bude závazně rozhodnuto ve čtvrtek 5. března do 12.00 hodin a tato informace bude v tuto hodinu zveřejněna na webu masaryk170.cz a facebooku masaryk170.
Bude-li zvolena z důvodu nepříznivého počasí dvoudenní varianta, nocovat se bude v Litomyšli. Ubytování si účastníci vyjížďky v Litomyšli zajišťují individuálně (více v sekci TRASA).


Doprovodné vozidlo

Po celou trasu z Frýdku-Místku do Lán pojede před cyklisty a za cyklisty doprovodné vozidlo, které bude upozorňovat ostatní účastníky silničního provozu na projíždějící skupinu cyklistů.


Partneři

Statutární město Frýdek-Místek (cyklovyjížďka se koná pod záštitou primátora FM).

ACK Stará Ves nad Ondřejnicí (cyklistický oddíl věnující se výchově mládeže).

Časopis silniční cyklistiky 53x11 (mediální partner).

(více v sekci PODPORUJÍ NÁS).


Startovné

.. Ø 


Pamětní list

Zájemci o pamětní list po absolvování trasy z Frýdku-Místku do Lán či ujetí svého úseku na trase, napíši na mail This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.místo, kde se přidali, kolik ujeli kilometrů, jak dlouho byli v sedle kola a kdy se odpojili a na účet číslo 2962165163/0800 zašlou částku 50,- Kč za přípravu pamětního listu.
Na základě těchto údajů a příchozí platby na účet jim bude vyhotoven pamětní list, který si stáhnou z této sekce (více v sekci PAMĚTNÍ LIST).


Uzávěrka přihlášek

Středa 3. březen 2020 ve 23.59


Účastníci

Zájemci, kteří ke dni výjezdu dovršili 18 let (mladší pouze s písemným souhlasem zákonného zástupce).


Výstroj a výzbroj

Kolo ve vynikajícím technickém stavu (doporučujeme závodní cyklistické kolo), mobilní telefon, peníze, náhradní duše, lepení, pumpa, přilba, minimálně dva bidony, 2x osvětlení (přední, zadní), svačina na délku úseku, který pojedu (myslete i na to, že se budete vracet do místa svého startu). Podle délky úseku, který se rozhodnete absolvovat si zajistěte svůj vlastní doprovod a nocleh v Litomyšli, bude-li z důvodu špatného počasí zvolena dvoudenní varianta. 
Doprovodná vozidla organizátorů před cyklisty a za cyklisty budou moci pobrat jen omezené množství výstroje a výzbroje.


Upozornění

Každý účastník této vyjížďky startuje na vlastní nebezpečí, pořadatel nezajišťuje po trase žádné občerstvovací stanice či jinou pomoc účastníkům a nenese jakoukoli odpovědnost v případě mimořádné události.


Dotazy a informace


This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. 


+420 737 053 002